GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

PEETER LIIV Loengusari «MÜSTILINE TERVIS" VI loeng

4.juunil saame jätkata Peeter Liivi loengusarjaga «Müstiline Tervis»VI loeng Eludevaheline elu

Eelmaitset Müstilisest Tervisest võite saata sellest saatest "Puuduta mind!", tehtud 22. mail 2019:
https://www.ohtuleht.ee/963873/puuduta-mind-80-saade-peeter-liiv-opetab-kuidas-pingelisel-eksamiperioodil-lihtsate-nippidega-geeniuseks-muutuda?fbclid=IwAR14NoekivIJKT8gNfZi96ZisHKeeljdubsk6_4CKljekYfqaM6EO0mRDqU
LOENGUTEEMAD
 
4.06 ELUDEVAHELINE ELU (EVE) KAARDISTATUD!
* Ameerika hüpnoterapeudi Michael Newtoni maailmaajalooline avastus – EVE kaardistamine 6000 kliendi süvahüpnoosikogemuste põhjal. Surmahirmu ületamine Lääne kultuuris.
* Muud teaduslike surmauuringute (tanatoloogia) valdkonnad: kliinilise surma kogemused, meediumkanaldused, müstikute kogemused, religioossed ürikud jms
* Elude-vahelise Elu peamised etapid


Sügisel KEHAVEDELIKE PH KUI ORGANISMI TÄHTSAIM TASAKAAL (HOMÖOSTAAS). PH-RAVI HÄMMASTAVAD TULEMUSED VITEBSKI LOODUSRAVIKESKUSES.

* Aluse-happe tasakaalu väljendav kehavedelike pH terves organismis kui tema peamine tasakaal (homöostaas). Kuidas seda mõõta?
* Mis „hapestab” meie organismi?
* Tervislik pH-toit Robert Youngi jt järgi – leelisest ja happelist seedejääki andvad toiduained (edetabelid)
* Kehavedelike leelistamine kui tõhus vahend „ravimatute” haiguste ravis – vähk, diabeet 1, pimedus (silmanähemise kaotus) jms Vitebski loodusravikeskuses „Dolgoletije”
* Psüühika (stress, depressioon) mõju kehavedelike pH-le
* Bioomastatav („eelseeditud”) vesi kui kehavedelike kompleksne toetaja


Sügisel  UUSI TEADMISI JA KUJUTELMI LÄHISUHTE VALLAS SEOSES INIMESE TEADLIKKUSE JA TEMA (ENESE)NÕUDLIKKUSE KASVUGA
* Mudeleid pereteraapia rajajoontelt: erinevad kiindumusstrateegiad ja nende põhjused jms
* „Tõeline mehelikkus” (ja „naiselikkus”)? (David Deida, John Gray, Robert Masters jt põhjal)
* Armastuse „astmed” transpersonaalse psühholoogia valgusel
* Praktilist muudest armastuse (personaalse tasandi) teadusuuringutest
* Sobivusmudelistest – kooskasvamine lähisuhtes. Šiva ja Šakti ikonograafia. Tai chi kui Yin-Yang polaarsus.
* „Hingelise armastuse” eripärast. „Kaksikhinged” - müüt või teadus?
* Seksuaalsuse „astmetest”


Sügisel ENESE)TERAAPIA IIDSEID JA UUSI SUUNDUMUSI
* Vestlusteraapiad versus „regressioonid” ala- ja üliteadvusse teaduse muutunud seisundites?
* Psüühilised „kiirabid” psüühilise šoki, afekti jms puhul
* „Rännaku” kui „juhitud kujutluse” enamlevinud vormidest
* Vipassana kui teadlikkuse-jooga. Patadjali pärand joogaklassikasse
* Palve kui bhakti-jooga lunastususundites
* Kuidas Lugu loob maailma. Isiklik Müüt
* „Miks Jumal lõi maailma?” Transpersonaalne metafüüsika „Maa ja Taeva” ühendatud mõistmiseks, kui „maailmavaateteraaapia” – selle teraapiline efekt maailmavaate tasandil
 

Lektor: Peeter Liiv
PEETER LIIV endast: Tervisega olen tegelenud alates 1980ndatest, mil mind valiti tänase Tallinna Salme Kultuuripalee  terviseklubi presidendiks. Toitumine, karastamine, paastumine, hingamine... Tänaseks on teadmised ja vahendid tohutult kasvanud, et saavutada tõhusat tervenemist ja oivalist tervist, seda just läbi süsteemse lähenemise. Just neist on mu loengusari, hõlvates nii kehalist, hingelist kui ka vaimset (spirituaalset) tervist.  Neid teemasid olen aastakümnete jooksul tutvustanud ka raadio- ja teleajakirjanikuna (saatesari „Traditsiooni Tarkus” Klassikaraadios ja „Maatriks” Tallinna TVs). Sotsiaalse tervise vallas olin kunagi üks Eesti Rohelise Liikumise asutajaid (1988) ja New Age Liikumise maaletoojaid (ajaleht „Päikesetuul” 1990-1995). Vahepeal jõudsin luua oma mõnukeskse võimlusstiili (Väe- ja Mõnuvõimlus), mida õpetan eakate gruppides. Nõustan ka silmanägemise loomulikku taastamist – mille ise saavutasin aastaid tagasi 2 kuuga.
 
Minu praegune loovtegevus teostub peamiselt Facebookis, gruppides „Avatud Tervisekool”, „Tervisekool edasijõudnutele”, „Müstiku Päevik”, „Armastuse Kunst”, „Surmateadmus” jt. Lisaks loengud, seminarid, nõustamised, tervisementorlus neile, kes soovivad põhjalikumalt õppida valitsema oma tervist.  Olen õppinud kompleksselt kasutama ka kaasaegseid bioaktiivseid toidulisandeid, et organismi korralikult joota, toita, regulaarselt puhastada (toksiinidest ja parasiitidest), kaitsta (sh elektromagnetkiirguse eest).
 
Hetkel õpin Holistika Instituudi avakursusel kaasaegseid psühhoteraapiaid. Varemalt õppinud mh ka Silva meelekontrolli meetodit, transtsendentaalset meditatsioon, hatha-joogat (Soomes), vabastavat hingamist, (kristlikke) palvepraktkaid, Mastermaindi jt maagia erinevaid vorme ja tasandeid....

Aeg ja koht: 4. juunil kell 18.30 Gustavi Maja- Rakvere Pikk 28 (hoovimaja)

Osalustasu: ette registreerudes kuni 2.06 10€, kohapeal 12€, sõbraga koos tulles kahele kokku 18€. Kohtade arv piiratud, loengule mahub 20 inimest!!

Palun registreeru loengule tel 553 5871 või e-post: gustavimaja@gmail.com