GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Loeng-praktika I osa: JOOGA TÄHENDUS JA AJALUGU

Loeng-praktikal tulevad muuhulgas käsitlusele järgmised teemad:
Rännak jooga ajalukku. Milline on jooga kujunemistee viimase 2500a jooksul selleni, mida praktiseeritakse jooga tundides tänapäeval. 

Mis üldse on jooga? On see praktikate kogum, elustiil või kindel eesmärk valgustuda? Vaatleme esimesi meile teadaolevaid kirjalikke allikaid jooga definitsiooni kohta. 

 
Lisaks loengule, tegeleme ka yin jooga praktikatega. Igas yin jooga praktikas keskendume õhtu teemat kogemuslikult toetavatele aspektidele. 

Oodatud on ka päris algajad joogahuvilised ja kõik praktikas kasutatavad asendid on jõukohased ka nendele, kes iganädalaselt ei osale joogatundides.

Loeng-praktika viib läbi Anna-Maria Annus.
Anna-Maria pühendunud jooga praktiseerimisele ja uurimisele alates 2009. aastast. Soov õppida joogat sügavuti, viis teda 2017-2018 aastatel tegema 15 reisi Londonisse, et osaleda Advanced Teacher Training programmis, kus õpiti jooga filosoofiat, ajalugu, meditatsiooni, anatoomiat, asanaid, pranajaamat, jooga nidrat ja kirtanit juhtivate Londoni ja ka kaugemalt pärit õpetate ja spetsialistide juhendamisel. Antud kursuse lõputööks esitas Anna-Maria jooga ajaloo ja filosoofia kursuse programmi, millest osa Rakvere loeng-praktikumides ettekandmisele tulebki. Anna-Maria poolt käesoleval kevadel Eestis pakutavate loengute sisu on heaks kiidetud Triyoga juhtivate õpetajate poolt.


Jooga-alane haridus:

2017-2018: 300h Advanced Teacher Training, Triyoga, London 
2017: Naiste kuutsükli Yin jooga täiendkoolitus Dona Tumaster-Estepaniga
2016: Yin Jooga Level 2 õpetajakoolitus: Traditsiooniline Hiina Meditsiin ja meridiaansüsteem. Murielle Buriellieri ja Sebastian Pucelle.
2015: Yin Jooga Level 1 õpetajakoolitus: Yin jooga ja anatoomia. Murielle Buriellieri ja Sebastian Pucelle. 
2012: Ashtanga Vinyasa 200h õpetajakoolitus, It's Yoga, Tai. 

Lisaks ametlikele õpetajakoolitustele on Anna-Maria täiendanud end erinevate kodumaiste ja välismaiste õpetajate tundides, workshoppidel ja ritriitides, sh Daniel Strausser (Hatha, Vinyasa, meditatsioon) ning õppinud jooga ajalugu, tekste ja filosoofiat mitmetel rahvusvahelistel online kursustel.

Aeg ja koht: 3.oktoobril kell 18.30-20.30 Gustavi Maja Rakveres Pikk 28 hoovimaja

Osalustasu: ette registreerudes kuni 2.10 20€, samal päeval kohapeal 22€
Sõbraga koos tulles ja ette registreerudes kahele 36€


Palun registreeru kindlasti tel 553 5871 või gustavimaja@gmail.com