GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Loeng "SALAPÄRANE AASIA"

Kirjanik ja filmirežissöör Jüri Lina viibis seoses uuele filmile materjali kogumisega veebruaris pikal Aasia-reisil, külastades kuu aja vältel Taid, Kambodzhat, Vietnami, Hongkongi, Taivani, Koread, Jaapanit ja Hiinat.

Kambodzhas ja Vietnamis avastatud andmed on lausa pöörased. Materjal näitab, kuidas avalikkust on põhjalikult tüssatud. Selgus, et kommunistliku diktaatori Ho Chi Minhi pukki upitajaks septembris 1945 olid taas Ameerika Ühendriigid. Selleks oli kavandatud erioperatsioon. Lausa põrgulikke trikke tuli ilmsiks seoses Kambodzha punaste khmeeride võimule aitamisega 1970-75. Tihti tuleb minna koha peale, et tõele jälile saada. Illusioonide labürint on täis krutskeid. Ometi jätkatakse üha uute lolluste serveerimist.

Aasia kontrastid näitavad ilmekalt, et ametlik teooria inimeste võrdsetest võimetest on tobukeste lohutamiseks välja mõeldud. Kohal peal käimata on raske endale ette kujutada, kuivõrd ette on oma arengus jõudnud Jaapan. Sealsest imedest tuleb reisimuljete tutvustamise käigus üks jagu juttu.

Lahatakse ka põhjusi, mis Taivani elanikel on parem tervis kui naabritel. Ja miks sellest laiemalt ei räägita. Pealegi on Taivan odavamaid riike Aasias, samal ajal kui Vietnam on räpasemaid ja korralagedamaid. Ja sealsed koko-koola-kommunismi ohvrid kannatavad raskete tervisehädade käes. Juttu tuleb laialdase naatriumglutamaadi kasutamise tagajärgedest. Ka pole Vietnam odav riik.

Kuulaja saab ka teada, kuidas Jaapan on lahendanud nn pagulasküsimuse.

Juttu tuleb ka uusimatest uurimustest meie tervise kohta. Lektor näitab rohkesti haruldasi reisipilte.


Koht: Gustavi Maja, Rakvere Pikk 28 (hoovimaja)

Osalustasu: 5€

Müügil raamatud, muinasjutu- ja muusikaplaadid (sealhulgas mõned eriti haruldased Itaaliast) ja filmid DVD-l.