GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

SALAPÄRANE KUU-ÕHTU MIKK SARVEGA

Kuu austamine põhineb uskumusel, et Kuu faasid ning taimede kasvamine ning närbumine, loomade ja inimeste elu on omavahel seotud.
Kuidas mõjutab Kuu ja erinevad kuufaasid inimese tegemisi? Mis on Kuu pehmed ja kõvad ajad? Kuidas müstilise Kuu mõju rakendada inimese teenistusse?
Kogemuslikult tajuvad paljud inimesed erinevate kuufaaside, eriti täiskuuaja erilist mõju, mil arvatakse sagenevat vaimsed häired ja aktiveeruvat kuritegevus. Väga oluliseks on peetud aega, kui Päike, Kuu ja Maa on ühel joonel, nii nagu see on päikese- ja kuuvarjutuse ajal.
Kuu muutumisi jälgides ja vastavalt tegutsedes annab imelisi tulemusi taimede kasvatamine, mida on suurepäraselt tõestanud aednik ja õpetaja Maria Thun.
Eestlaste pärimuses on olnud Kuul eriline koht: kui Kuu ilmus pärast päikeseloojangut taevalaotusse, oli parim aeg endale ja lähedastele õnne ning edenemise loitsimiseks, sidet teispoolusega otsiti täiskuu ajal nelja tee ristil. Kuu oli abiks tervise taastamisel ja haiguste ravis. Kuud jägiti ravimtaimede korjamisel ja tarbepuude langetamisel. Kuuga on seotud nii mitmedki meie taimenimetused, nagu kuutõverohi, kuukress jpt.

Meie ette astub lummav jutuvestja ja mõtiskleja MIKK SARV, kes on Kuu saladusi uurinud juba neli aastakümmet.

Lühidalt Mikk Sarvest- eesti rahvaluuleteadlane ja regilaulude propageerija, mõiste õuesõpe ja elurikkus kasutuselevõtja, on juba üle 15 aasta korraldanud meelerännu- ehk šamanismikursuseid jne. Tegemist on väga põneva persooniga, keda tasub kuulama tulla!

Poelettidele on äsja jõudnud tema kirjutatud raamat „Kuu“. Raamat müügil Kuu-õhtul soodushinnaga 15€! Kristel Vilbaste raamat "Eesti allikad" 5€ ja "Jõhvikas" 7€.


Koht: Gustavi Maja, Rakvere Pikk 28 (hoovimaja)

Maksumus: täiskasvanud 8€, lapsed 4€

Vajalik eelnev registreerumine tel 553 5871, e-post: gustavimaja@gmail.com