GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

JÜRI LINA LOENG "VALEDEST RABATUD"

Kirjanik ja filmirežissöör Jüri Lina kõneleb oma uuel loengul neist meetodeist, mille abil on laiu masse õnnestunud kõige võimatumate valedega lollitada.
Et aidata avalikkust ajupesu (loe: aju risustamist) läbi näha, on ta asunud väntama uut suurfilmi ”Illusioonide labürint: mundris mitmekesisus”.
Ta räägib ka meie tervise ja taibukuse teadlikust muserdamisest (sealhulgas meelemürkide abil), mida kinnitavad IQ-testid.
Ka tuleb juttu kultuuri laostamisest, rahvusriikide teadlikust hävitamiskavast, mille käigus vastupanu osutavad riigid ujutatakse võõrameelsete pagulastega üle. Need muudetakse võimueliidi tööriistaks. Selle eest hoiatas Jüri Lina juba 20 aastat tagasi. Aga siis ta naerdi välja.
Lina viitab tuntud ajaloolase ja arheoloogi Lev Gumiljovi ütlusele: ”Kui parasiidid on kohal, siis on lõpp ligi.”
Jüri Lina näitab, kust see plaan pärineb ja kes seda rahastab.
Hävinguprotsessi käivitamisel kasutatakse moslemite jõuke, kellega Euroopat kuritahtlikult koormatakse, kusjuures häbitult kasutatakse ära ohvritest võõrustajate kaastunnet.
Terve mõistuse säilitanud kodanike suhtes pruugitakse eriti intensiivseid mõjustusvahendeid, sõimates neid põlastavalt paranoia all kannatavateks vandenõuteoreetikuteks, et neid avalikkusest isoleerida. Sõimu võimendab ajupesijate käsutada olev pimedate armee.
Juttu tuleb ka uusimatest teaduslikest uurimustest vitamiinide kohta. Need on teadlikult maha vaikitud.
Jüri Lina räägib ka ”sotsiaalse tellimuse” loomise eeldustest ja toob ajupesu kõige pöörasemaid näiteid, millega nähtub, kuidas avalikkuse tegelikkusetaju on taandunud ja võime kahtlaste asjade kohta esitada asjakohaseid küsimusi tagaplaanile surutud. Tänapäevalgi kasutatakse Lääne ideoloogiaruumis Nõukogude ajupesu eksperdi Anton Makarenko tõhusaid meetodeid, mis kehutasid ohvrid illusioonide labürinti, kus nad pärast töötlemist olid veendunud, et Lenin oli kaastundlik tööliste huvide eest seisja ja Stalin oli headuse kehastus Maa peal.
 
Jüri Lina tutvustab ajupesumeetodeid läbi aegade ning annab seletuse, miks lai avalikkus eelistab võimueliidi pööraste väljamõeldiste uskumist ja väldib kontakti tegelikkusega, tõrjudes kõiki fakte, mis nende viibimist konsensus transi seisundis häirida võiks. Mõiste konsensus transs ajupesu ohvrite seisundi kohta võttis käibele professor Charles Tart.

Sissepääs 5€
Toimumiskoht: Gustavi Maja, Rakvere Pikk 28 (hoovimaja)