GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

SHINDO

MIS ON SHINDO?

Shindo® on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast- füsioloogiast. Shindo® annab uut jõudu ja ideid suurte muutuste ajas elavale, tulevikku vaatavale inimesele. Shindo loojaks on Kazuko Kuratomi, kes lõi selle süsteemi oma allergia ja astmahaigust põdeva tütre tervendamiseks

Shindo® käsitlus inimesest on terviklik, kus igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Erinevad tasakaalutuse seisundid (stress, füüsilised- emotsionaalsed pinged) häirivad inimese loomulikku tasakaalu. Shindo® võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, vabastades keha ja vaimu sinna kuhjunud füüsilistest- ning emotsionaalsetest pingetest, tänu millele ka loovus, elurõõm ja inspiratsioon pulbitsevad vabalt. Shindo® tasakaalustab keha energiaid.


Shindo® abil avatakse ja hoitakse meridiaanid ehk energiakanalid avatuna. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjusteks.

Lõdvestumise soodne mõju meie tervisele on kõikidele teada. Shindo vabastab keha emotsionaalsetest ja füüsilistest pingetest, tasakaalustades samas keha energiaid.

Shindo looja sensei Kazuko Kuratomi on öelnud, et inimkonnal on tegelikult teadmised, kuidas elada ja terveneda, olemas, kuid tsivilisatsiooni arenemise käigus oleme me need unustanud. Shindo aitab need meelde tuletada.

Jaapanis on Kuratomi sõnul näiteks suureks probleemiks psüühilised haigused. Mitmed vaevused on seotud aju funktsioonidega: tasakaaluhäired, närvisüsteemi haigused jms. Lapsed ei julge tihti kooli minna, palju on laste enesetappe. Samuti on probleemiks viljatus. Üksnes kaasaegne meditsiin ei suuda selle kõige vastu võidelda. Oluline on, et inimesed ise hoolitseksid oma keha eest, oleksid omaenda keha tervendajad.

Tavaliselt soovivad inimesed Kuratomi sõnul kiiret tervenemist, aga tähtsam on küsida: millest on haigus põhjustatud? Üksnes medikamentide võtmise abil haiguse vastu võitlemine on shindo looja meelest nagu umbrohu peenralt kitkumine juuri mulda alles jättes. Shindo aitab haiguse välja juurida, kusjuures mitte tervendaja mõjujõu, vaid inimese enda energia abil. Kui paranemise soovi ei teadvustata, siis paranemist ei toimu.

Shindo harrastuses seguneb teatud mõttes ida ja lääne kultuur. Tavapärane idamaine moodus on nimelt rakendada teraapiavõtteid paaris, läänelik stiil on grupitöö. Shindo’d tehes töötatakse rühmas, mis on jagunenud paaridesse: seal antakse ja võetakse energiat, puudutades paljusid inimesi. See on kehatöö tehnika, mille läbi tervendaja mõjutab tervendatavat ja vastupidi. Nii et shindo õpetaja endagi jaoks on treeningud olulised: temagi vajab ju tervendamist.

Mis Kazuko Kuratomi haigena sündinud tütresse puutub, siis tema on nüüdseks täiskasvanuks saanud ja täielikult tervenenud. Seda viimast mitte üksnes tänu shindo’le, vaid ka sellele, et nii ema kui ka tütar mõistsid: kõige olulisemad siin ilmas on armastus ja tänutunne maailma ja inimeste vastu.

Shindo treeningtunnid Gustavi Majas esmaspäeviti kell 8.30, kolmapäeviti kell 18.45Info tel 553 5871 või gustavimaja@gmail.com.

 

Info lehelt www.shindo.ee